Mass media - wielka pralnia mózgów...

Każdego dnia, telewizja, radio i prasa zasypują nas niezliczoną ilością informacji. W większości są one złe, wzbudzają w ludzkich umysłach strach i niepokój. Doliczmy do tego także kłamstwa i manipulacje, a otrzymamy wtedy prawdziwy obraz mass mediów. Najgorszy w tym wszystkim jest jednak fakt, że znaczna część światowego społeczeństwa nie ma bladego pojęcia, jak bardzo są ogłupiani i dezinformowani.
Piszę ten artykuł ku przestrodze dla tych, którzy dalej uważają że TV bądź codzienna gazeta są jedynym wiarygodnym źródłem informacji...
W dzisiejszych czasach, nasze głowy zalewa olbrzymie tsunami przeróżnych wiadomości. Co zrobi przeciętny Janusz, kiedy chce być na bieżąco z tym, co dzieje się na świecie? Najprawdopodobniej włączy telewizor. I o to właśnie chodzi elitom! 
Dlaczego? Już wyjaśniam zagadnienie.

Ano dlatego, że mass media są w ich brudnych łapach i dzięki temu mogą je wykorzystywać do swoich celów - czyli trzymania ludzi pod kloszem manipulacji i strachu!

Dzięki temu mogą bez większych problemów realizować swój misterny plan jakim jest NWO!

No dajcie spokój ludziska! Jak można wierzyć na przykład w to, że potężne, kilkusetmetrowe wieże WTC rozwaliły się od uderzenia samolotu?! Nigdy nie odnaleziono jego szczątek! 
Tymczasem ta pożal się Boże ''komisja'' badająca tą tragedię, ogłosiła wszystkim wzdłuż i wszerz że samoloty, rzekomo pod wpływem ekstremalnie wysokiej temperatury, tak po prostu... WYPAROWAŁY! Hahahaha, oni tak na serio?! 
Przecież wielu niezależnych ekspertów stwierdziło że nie ma takiej opcji, by samolot pasażerski mógł w stanie zniszczyć te wieżowce. To przeczy prawom fizyki! Najprawdopodobniej zostały one kontrolowanie wyburzone przy pomocy termitu.
A o ''zamachu'' na Pentagon już nawet nie będę się rozpisywał, bo to po prostu jakiś komediodramat! 
Wyjaśnijcie mi proszę, czemu FBI nie zamierza udostępnić nikomu nagrań z kamer? Przecież coś musiało się nagrać, czyż nie? Powiedzieli ponoć, że niby wszystkie kamery nagle przestały działać, po czym dwa lata później, od niechcenia udostępnili króciutki film na którym kompletnie nic nie było widać.
Jeszcze bardziej podejrzane jest to, że tam również nie znaleziono jakichkolwiek szczątek po samolocie. Zresztą, jeśli przyjrzeć się zniszczeniom jakie odniósł budynek, można dojść do wniosku, że to jakiś marna fuszerka speców od efektów specjalnych.
Głupoty, głupoty i jeszcze raz głupoty!
Więcej ciekawych informacji o 11 września znajdziecie tutaj.

Przerażające i niesamowite zarazem...

Media ogłupiły opinię publiczną do tego stopnia, że mimo tylu dowodów wskazujących na ewidentną mistyfikację, to ohydne kłamstwo ma się całkiem dobrze! Już od prawie 16 lat...

Toż to jakaś zbiorowa hipnoza! Ten przykład dobitnie pokazuje, że ludzie są w stanie uwierzyć w niemal każdą, nawet największą głupotę, jeśli usłyszą o niej w telewizji lub przeczytają w jakimś szmatławcu!

JAK MEDIA PIERDNĄ, TAK LUDZIE WĄCHAJĄ!!!

Ok, a teraz zmieńmy temat. 

JAK MASS MEDIA MANIPULUJĄ MASAMI?

Rzućmy trochę światła na metody, jakimi media posługują się, by wodzić nas za nos. Jedziemy. Pierwsze z nich brzmi:

MASZ SIĘ BAĆ!

Strach... To silny sprzymierzeniec elit. To on sprawia, że ludzie nie buntują się przeciwko nim. Wystarczy tylko włączyć wiadomości na kilka minut i zaraz słyszysz że ktoś kogoś zabił, zgwałcił, pobił itd. Boisz się. Lękasz się że to może spotkać także Ciebie! I o to chodzi naszym ''władcom świata''!

Rewelacyjnym przykładem jest tutaj islamska inwazja na Europę. Szkoleni przez tajne służby terroryści sieją chaos w europejskich miastach. Robią to na różne sposoby. A to rozjeżdżają ciężarówkami, a to wysadzają się w powietrze, a to strzelają do ludzi jak do dzikiej zwierzyny. 

Ale coś tu nie gra... 

Czemu rządy, mimo narastającego zagrożenia ze strony muzułmanów nie robią nic, by je powstrzymać? Zamiast tego coraz bardziej im pobłażają, dają mieszkania i socjal. Z kolei ci, którzy sprzeciwiają się temu i walczą z islamską nawałą, są potępiani i karani. Ich działania są tak debilne i absurdalne, że aż brak słów. Lewacki wirus zrobił swoje? To też, ale nie tylko.

Rządy europejskie są odgórnie sterowane przez globalistów. Można do nich zaliczyć min. Rothschildów czy Rockefellerów. Na smyczy tych pierwszych jest niejaki George Soros, który nieustannie oręduje za tym, by zamienić Europę w multikulturowy burdel. Pod jego wpływem są z kolei europejscy politycy. Na samym końcu tej piramidy jesteśmy już tylko my - zwykli ludzie. Cel ich działań jest oczywisty - wprowadzenie NWO! 

O co tutaj chodzi? Już tłumaczę. 

1. Tajne służby, na zlecenie elit planują kolejny ''zamach'' (false flag). 
2. Szkolą i instruują terrorystę co, jak i gdzie ma zrobić.
3. Terrorysta przybywa na miejsce przeznaczenia i odwala czarną robotę.
4. I tutaj wkraczają media. Zwalają całą winę na muzułmanów. 
5. Spirala nienawiści i strachu przybiera na sile.
6. Dla ''dobra'' obywateli, rządy zaostrzają inwigilację i odbierają im stopniowo kolejne prawa i swobody.

I tak w kółko i w kółko...

Obserwując rozwój sytuacji, dochodzę do wniosku że ten konflikt z islamistami osiągnie już niedługo punkt krytyczny, a wtedy rozpęta się piekło!
Gdy Europa będzie miała już dość, wówczas rządy nagle, ot tak, zaproponują ''rozwiązanie'' problemu. Co nim będzie? Zamienienie Europy w jedno państwo, odebranie większości praw obywatelskich, chipowanie ludzi, a co za tym idzie - inwigilacyjny terror. 
Jednym słowem - oddanie się w ''opiekę'' elit. 

Ta metoda nazywa się ''strażak-podpalacz''. 

Tak więc kiedy znów dowiecie się w mediach o kolejnym zamachu, będziecie już wiedzieć o co tu biega...

NIE DAJCIE SIĘ ZASTRASZYĆ!

PS: Na temat islamu w Europie napiszę oddzielny post. 

Pójdźmy dalej.

KŁAMSTWA I DEZINFORMACJA

''Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą!'' - Joseph Goebbels.
Te słowa w idealny sposób pokazują, jak działają mass media. Bez wątpienia powinny być (a może nawet są) mottem wszystkich ludzi tam pracujących. A sam Goebbels - ich patronem.

Chcecie jakiś przykład? Ależ proszę bardzo! Jest ich całe multum! 1. II wojna światowa. Kiedyś z ogromnym zamiłowaniem oglądałem dokumenty na temat II wojny światowej, gdyż bardzo interesuję się historią. Jednak dziś, kiedy jestem już bardziej świadomy i samodzielnie myślący, dosłownie krew mnie zalewa, kiedy je oglądam. Po pierwsze - poprawność polityczna! Grrr! Zamiast mówić wprost o Niemcach, że to Niemcy, używa się mylnych określeń takich jak ''naziści'' lub ''hitlerowcy''. Hmmm... Naziści mieli jakieś oddzielne państwo? Nie! Więc nazywajmy rzeczy po imieniu - nie NAZIŚCI tylko NIEMCY! Kropka. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd! Po drugie - dlaczego w żadnym z tych dokumentów nie jest pokazane kto finansował niemiecką gospodarkę i dojście Hitlera do władzy? No czemu? Odpowiedź jest oczywista - prawda w oczy kole! A kogo kole? Międzynarodową finansjerę i masonerię rzecz jasna! Gdyby nie ich chore, szaleńcze plany, to II wojna światowa nigdy nie miałaby miejsca! Polecam wam książkę Antonego C. Suttona pt. ''Wall Street i Hitler''. Dowiecie się z niej kto był prawdziwym winowajcą tej straszliwej wojny! Mała ciekawostka: George Herber Walker i Prescott Bush, pradziadek oraz dziadek Georga Busha, byli banksterami którzy zbijali kokosy na współpracy z niemieckimi koncernami. Jak widać, niedaleko pada jabłko od jabłoni... Powiedzmy sobie szczerze - II wojna światowa była owocem zakulisowych działań finansjery i masonerii. Winston Churchill był masonem, Franklin Delano Roosevelt był masonem, nawet Józef Stalin też ponoć nim był! Jedynie Adolf Hitler był ''tylko'' okultystą. Także uważam że historię tego konfliktu trzeba napisać na nowo...
 2. Sytuacja w Polsce. Tutaj też aż roi się od propagandy i obłudy. Zacznijmy od tego że większość mediów w Polsce jest w obcych rękach - przede wszystkim w niemieckich i amerykańskich. A nad nimi stoją oczywiście ŻYDZI. Właścicielem czołowych tytułów prasy w Polsce takich jak min. Newsweek, Komputer Świat, Fakt czy Forbes jest koncern Ringier Axel Springer. Jego nazwa pochodzi od imienia i nazwiska założyciela - Axela Springera. Wraz ze swoim ojcem, Hinrichem Springerem pracował dla nazistowskiego (niemieckiego!) czasopisma Altonaer Nachrichten. Od 1941 do 1945 r. Axel publikował utwory literackie także dla Hammerich & Lesser Verlag. Oprócz tego był członkiem żydowsko-masońskiej loży B'nai B'irth. Jeśli chcecie więcej informacji, kliknijcie tutaj. Koncern ten zasłynął z ohydnego, kłamliwego określenia ''polskie obozy zagłady''. No ale czego można się spodziewać po niemieckim koncernie, którego założyciel ma taką historię? Idźmy dalej. Przyjrzyjmy się świętom narodowym. Za przykład wezmę sobie Święto Niepodległości. Uroczystości, przemówienia, defilady. Prezydent z mównicy przekonuje rodaków, że jesteśmy dumnym, suwerennym i niepodległym narodem. Co za miałkie frazesy! Pewnie narażę się co niektórym, ale trudno. Prawda jest taka, że nasza niepodległość to mrzonka! Przyjrzyjmy się faktom. Z jednej strony, za mordę trzyma nas zlewaczona, socjalistyczna Unia Europejska, z drugiej, okupują nas wojska NATO z USA na czele. Dorzućmy do tego także Żydów i okazuje się że jesteśmy w ciemnej dupie! Mamy ponad bilion złotych długu, przez co finansjera ma Polskę w garści. Gospodarka - niemal całkowicie zniszczona i wyprzedana. Wojsko - szkoda gadać. Czytałem ostatnio wypowiedź żołnierza, który służy w polskim wojsku blisko ćwierć wieku. Wychodzi na to, że z stutysięcznej polskiej armii jedynie 20% żołnierzy nadaje się do walki. Reszta z nich to zwykłe urzędasy, które siedzą w papierach. Tutaj macie całą wypowiedź. Jest tam drobny błąd. Chiny mają w przybliżeniu dwa, a nie dwadzieścia milionów żołnierzy. Spójrzmy prawdzie w oczy - Polska jest prawie bezbronna! W razie jakiejkolwiek agresji jesteśmy skazani na porażkę. I nie mam tu na myśli Rosji, bo to wymysł durnej propagandy PIS-u i ich mocodawców. Prędzej obawiałbym się Ukrainy. Tam nawet nie kryją się z wrogością do Polaków, a co gorsza, miliony tych czcicieli Bandery jest już w Polsce. Możemy podziękować za to pisiorom i ich ''dobrej zmianie''! Temat Polski poruszę szerzej w innym artykule, bo inaczej napisałbym tu jakiś opasły elaborat, a pewnie nie wszystkim chce się tyle czytać.
 3. Globalne ocieplenie i przeludnienie. Oto kolejny bullshit, jaki pchają ludziom do głów media głównego nurtu. Co do globalnego ocieplenia, polecam Wam zarezerwować dobrą godzinkę na film pt. Globalne ocieplenie - największy przekręt w historii świata. Pamiętajcie - za 98% emisji gazów cieplarnianych do atmosfery odpowiada NATURA! Zaledwie 2% to działalność człowieka! Ocieplanie czy ochładzanie się klimatu miało miejsce już wielokrotnie w historii Ziemi. Skończcie już z tymi głupotami i przestańcie siać strach! W mediach na okrągło pojawiają się mrożące krew w żyłach materiały, pokazująca niszczycielską siłę Matki Natury. Ale tak było zawsze! A to, że te kataklizmy powodują takie straty, nie jest spowodowanie tym że jest ich więcej, ale tym że ludzie produkują coraz to więcej dóbr, co sprawia, że tornado czy powódź spowoduje więcej zniszczeń. Ot co! Dobra, ale jaki jest cel tego kłamstwa? Już mówię. Specjalnie napisałem globalne ocieplenie i przeludnienie w jednym punkcie, gdyż te dwie rzeczy łączą się w jedną całość. Dzięki rzekomemu ''globalnemu ociepleniu'' łatwiej można wmówić ludkom że Ziemia jest przeludniona. I znowu brednie! Załóżmy że Australia w całości nadawałaby się do zamieszkania. Jeśli tak by było, to pomieściłaby bez problemu całą ludzkość i jeszcze zapewniłaby im dostateczną przestrzeń i pożywienie. Otwórzmy oczy! Tu chodzi przede wszystkim o depopulację ludzkości! Jest to jeden z celów architektów Nowego Porządku Świata! Zapoznajcie się z tym artykułem (link). Proponuję tej pani zacząć od siebie!!! Klakier iluminatów!
 4. EKSTRA! 19 maja, w bibliotece publicznej, odbyło się spotkanie autorskie (na którym miałem zaszczyt być) z wybitnym aktorem - Cezarym Żakiem. Opowiadał on wiele śmiesznych i ciekawych anegdot o swoim życiu oraz karierze aktorskiej, ale dwie z nich pasują jak ulał do tego artykułu. W pierwszej wspomniał o wywiadzie jaki miał przeprowadzić dla ''Super Ekspressu''. Po chwili jednak dodał, że nigdy nie dawał do tej gazety żadnego wywiadu! Później jeszcze opowiedział, jak jakaś gazeta (nie pamiętam już jaka) ogłosiła nowinę - Cezary i Katarzyna Żak biorą rozwód! Cała sensacja, jak wyjaśnił pan Cezary, opierała się na tym, że byli po prostu w rozjeździe i przyjechali na miejsce przeznaczenia... osobnymi samochodami. Tym pismakom musi się straszne nudzić...
Uffff... Wystarczy. 
Podałem tylko wybrane przeze mnie przykłady. Mógłbym jeszcze napisać o ''pokojowych'' wojnach Amerykanów, fałszywym obaleniu komunizmu w Polsce, POPISowej bandzie lub umowie CETA, ale myślę że wystarczająco rozwinąłem temat.

Następną sztuczką mediów jest:ZMOWA MILCZENIA

''Eeee tam, skoro w telewizji o tym nie mówili, to na pewno jest jakaś bujda'' - taki tok myślenia ma zdecydowana większość przeciętnych ludzi. Działa to na zasadzie: ''Jeśli mass media o czymś milczą, to to coś oficjalnie nie miało miejsca''. Aha, czyli finansowanie islamskich terrorystów przez USA, globalny spisek elit (NWO), chemtrails czy zbrodnie korporacji farmaceutycznych to tylko wymysły oszołomów? Co z tego że w internecie, jest masa dowodów na prawdziwość powyższych, jak to niektórzy pogardliwie nazywają ''teorii spiskowych''? Ech... 

TO ŻE MASS MEDIA PRZEMILCZĄ JAKIEŚ ZDARZENIE, WCALE NIE OZNACZA ŻE GO NIE BYŁO!

Macie chyba internet, prawda? Według najnowszych danych z 2017 roku, 72% Polaków ma dostęp do internetu (link). Czyli nie jest tak źle. Korzystajcie więc z niego! Nie uważajcie telewizji bądź szmatławców takich jak Super Ekspress lub Fakt za nieomylną wyrocznię głoszącą prawdę! 
Przykład: Mniej więcej miesiąc temu w Warszawie miał miejsce marsz ''STOP NOP''. Frekwencja - 10 tysięcy osób! I co? W mediach cichutko jak makiem zasiał! A jednak takie wydarzenie miało miejsce (link). Tak samo jak protesty 250 tysięcy ludzi w Niemczech przeciwko CETA i TTIP (link)! Szach i mat!

W sumie to żadna sensacja. Wiadomo w czyich łapach są media. Gdy więc jakiś fakt jest dla nich niewygodny, należy go albo przemilczeć albo ośmieszyć. Tyle w temacie.


Teraz przechodzimy do:OGŁUPIANIA

Przenigdy nie zrozumiem ludzi, którzy marnują czas na takie ''zasrywacze'' umysłu jak ''Trudne Sprawy'', ''Dlaczego Ja'', ''Ukryta Prawda'', ''Szkoła'' itd. Jak można się tym jarać?! Ok, rozumiem że człowiek potrzebuje czasem resetu. Praca, dom, rodzina... To wszystko bywa strasznie stresujące. 
Ale oglądając takie programy, robicie sobie na własne życzenie wodę z mózgu! 
Co to w ogóle jest? Gra aktorska - totalna żenada. Scenariusze - często idiotyczne i bez sensu. Weźmy sobie taką ''Szkołę''. I dziwicie się potem, że dzieciakom głupoty do łba strzelają? I wyobraźcie sobie że co niektórzy wierzą, że robią te gnioty na podstawie faktycznych zdarzeń. A przecież w napisach końcowych stoi jak byk - ''wszelkie miejsca, osoby i sytuacje zamieszczone w serialu są FIKCYJNE!''.
Kolejny przykład - ''Rolnik szuka żony''. Jak można tak piękne uczucie jakim jest miłość, zamieniać w jakąś tanią, medialną szopkę? W takich chwilach tracę wiarę w ludzi. Po jaką choinkę się tak afiszować? To samo ''Pierwsza randka''. Ręce opadają!

Programów typu talent show nawet nie będę liczył. Ich poziom z roku na rok jest coraz niższy. Ludzie biorą w nich udział, gdyż mają nadzieję, że ich talent zostanie dostrzeżony i zrobią wielką karierę. Niestety, prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach talent nie jest już tak istotny. Dziś żeby zostać gwiazdą, wystarczy zrobić z siebie debila, albo mieć ''silne plecy''. No i kupę szczęścia.


Nie robiąc się świętym - jeszcze kilka lat temu łykałem takie pierdoły jak pelikan. Ba! Oglądałem nawet Modę na sukces! Ale to było dawno i nieprawda! 

Dziś wolę przeznaczać czas na coś pożyteczniejszego. 

Aha, zapomniałem o czymś. Wśród fanów seriali, zauważyłem szokujące zjawisko - pomiędzy nimi, a głównymi bohaterami zawiązuje się silna emocjonalna więź! Gdy któryś z nich zginie, opłakują go jak członka własnej rodziny! Szokujące ale prawdziwe. Przypomnijcie sobie co się działo, gdy z ''M jak Miłość'' odeszła Hanka Mostowiak (Małgorzata Kożuchowska). Smutek i rozpacz! Świat wielu tysięcy fanów zawalił się jak domek z kart. Podobna żałoba towarzyszyła śmierci ''Ryśka z Klanu'' (Piotr Cyrwus). 

WTF?! 
Wy naprawdę nie macie poważniejszych problemów, ludzie? Po jaką choinkę szlochać nad fikcyjną, serialową postacią? Żyjcie swoim życiem! 

Tak szczerze - czy nie lepiej od czasu do czasu poświęcić z dwie godzinki na porządny kawał kina? Może jakiś thriller albo komedia? Ale ostrzegam! Uważajcie na produkcje z Hollywoodu lub Disneya. Tam aż roi się od podprogowych przekazów iluminatów i ich symboliki. To nie żarty! Radzę być czujnym i ostrożnym...

Teraz przechodzimy do:REKLAM

Tu nie będę się zbytnio rozpisywał - ich zadaniem jest zachęcić Cię do kupienia określonego produktu. 
Robią to na wiele wyrafinowanych sposobów, ale wszystko sprowadza się do jednego - emocji. Grają na Twoich emocjach. Raz rozśmieszają, raz wzruszają. Są dosłownie wszędzie! Na billboardach, w telewizji, gazetach, radiu, internecie itd. 
Jednak jeśli ktoś zna się na rzeczy, szybko przejrzy ich sztuczki. 
Mnie osobiście najbardziej wnerwiają reklamy leków! Patrząc na statystyki, jestem załamany. Polacy są największymi konsumentami leków przeciwbólowych. Rocznie łykamy ich 2 miliardy!!! Tragedia! Koncerny farmaceutyczne zbijają na naszej niewiedzy mamonę! (link). 
Przeczytajcie jeszcze ten artykuł. Doskonale pokazuje ile warte są te ''cudowne leki'' z reklam.
Oprócz tego wciskają nam pasty do zębów z toksycznym fluorem, kredyty czy inny bubel.
Wiarygodność reklam jest na tym samym poziomie, co baśnie braci Grimm!

Ok, zbliżamy się do końca. Przedostatnią metodą jest:ZASŁONA DYMNA

Bez zbędnego lania wody, przechodzimy do konkretów. 
Kiedy rządzący chcą przepchnąć jakąś bandycką, wyjątkowo niewygodną dla ogółu ustawę lub umowę, organizują temat zastępczy, o którym media huczą tak długo, aż będzie po wszystkim. Zdają sobie sprawę, że w przeciwnym razie mogą mieć z tego tytułu poważne kłopoty. 

Przyjrzyjcie się, jak przeszła w Polsce umowa CETA! Właśnie wtedy PIS użył ''zasłony dymnej'' jaką była ustawa antyaborcyjna. Skutecznie odwrócili nią uwagę narodu. Dziesiątki tysięcy ludzi brało udział w ''białych'' oraz ''czarnych'' protestach nie zdając sobie sprawy, co się święci. Podczas gdy kobiety bronili prawa do swoich wagin, nasi kochani politycy skazali nas na dyktaturę banków i korporacji, wydając tym samym wyrok na polską suwerenność, o rolnictwie już nawet nie wspominając. Na marginesie - to platfusy skazali nas na CETA. PIS jedynie przegłosował nią wraz z nimi. Umowa weszła w życie 30 października 2016 roku. Podpisał ją Donald Tusk, po czym powiedział, że jest z tego powodu dumny. Zdrajca!!! Nawet się nie krył z radością, że po raz kolejny wydymał Polaków!


Zasłoną dymną były także zabójstwa półrocznej Madzi z Sosnowca, oraz Magdaleny Żuk. To ostatnie podsyciło dodatkowo nienawiść do muzułmanów.


Trzymajmy rękę na pulsie! Nie popełniajmy ciągle tych samych błędów! 

Obserwujmy na bieżąco to, co dzieje się na świecie. Inaczej możemy obudzić się z ręką w nocniku...

Doszliście aż tutaj? To super, bo właśnie dotarliśmy do ostatniej metody pt:

DZIEL I RZĄDŹ

Te słowa idealnie pasują do tego, co dzieje się obecnie w Polsce. Nasz naród jest podzielony na dwa główne obozy: PO-wski, PIS-owski. Wszystko dzięki mediom, które będąc w obcych rękach, bez przerwy szczują nas na siebie. 
TVP jest za PIS-em, TVN za PO. Gazeta Wyborcza jest za PO, a Gazeta Polska za PIS-em. Ci słodzą tym, ci tamtym. Ktoś oskarżył tego o to, a ten tamtego o tamto. CI napuszczają na jednych, a ci na drugich. Hipokryzja i obłuda na najwyższym levelu!
Ludzie mają różne gusta. Każdy ma swój ulubiony kanał telewizyjny, gazetę, stację radiową itd. I oni to wiedzą i wykorzystują ten fakt przeciwko nam! 

Efektem tego jest niekończąca się wojna polsko-polska!


Pośród podzielonego narodu są na szczęście ludzie, którzy potrafią myśleć samodzielnie i nawołują resztę do opamiętania się. Ja jestem jednym z nich.


Drodzy Polacy! Zakończcie wreszcie tą wojnę! Nie widzicie, że wrogowie Polski właśnie tego chcą? Dzielą nasz naród na coraz mniejsze i mniejsze grupy, bo wiedzą, że skłóconym i omamionym motłochem łatwo się steruje! PIS i PO to jedna i ta sama banda! Tusk, Wałęsa, Balcerowicz, Kaczyński, Macierewicz, Schetyna, Petru itd. - tutaj nie ma dobrego wyboru. Przed kamerami są wrogami, lecz poza nimi piją razem wódkę i śmieją się z waszej naiwności. Gdyby tym sukinkotom choć odrobinę zależało na Polsce, dziś bylibyśmy stabilnym, silnym i bogatym krajem. Andrzej Lepper mądrze to skwitował:

Tak jest! ONI ZAWSZE SIĘ DOGADAJĄ! 
A my? Dogadamy się? Czy może będziemy dalej żreć się bez sensu jak pies z kotem? 
Niezgoda zgubiła już niejeden kraj. Polskę też. Chyba nie chcemy mieć powtórki z rozrywki?
Powinniśmy jak najszybciej połączyć siły, bo w przeciwnym razie, naszą Ojczyznę czeka prawdziwa katastrofa!

Tym akcentem dobiegliśmy do mety. 


No dobra, ale...JAK SIĘ BRONIĆ PRZED WPŁYWEM MEDIÓW?

Bez zbędnej filozofii - najskuteczniejszą bronią w tym przypadku jest bez wątpienia zdolność samodzielnego myślenia. Zawsze kwestionuj to co usłyszysz w telewizji lub przeczytasz w gazecie! Weryfikuj te informacje, najlepiej w internecie. Tam też jest mnóstwo pierdół, ale nie martw się. Polecę Ci kilka stron. Oto one:
Podkreślam, że to tylko i wyłącznie moja sugestia. Żadna z tych stron nie ma monopolu na prawdę. To TY musisz jej szukać na własną rękę. Nikt i nic za Ciebie tego nie zrobi. 

Dobrze wam radzę - najlepiej będzie, jeśli ograniczycie przesiadywanie przed telewizorem do minimum! Widziałem gdzieś statystyki, z których wynika, że jesteśmy trzecim (po USA i Japonii) krajem, pod względem czasu poświęcanego na oglądanie telewizji!


I pamiętajcie - poza telewizją, są jeszcze portale internetowe, stacje radiowe, czy gazety! Tutaj także powinieneś zachować szczególną ostrożność.


Dziś bardzo ciężko uchronić się przed medialną manipulacją. Ale trzeba próbować! Nie pozwól zrobić z siebie leminga!

PODSUMOWUJĄC:

Media głównego nurtu to groźne narzędzie w rękach elit. Mogą dzięki niemu kształtować opinię publiczną jak tylko im się podoba. Dzięki perfidnej manipulacji, są zdolni wmówić społeczeństwu praktycznie każdą bzdurę. Ci z kolei, przekonani o wiarygodności tych informacji, odrzucają wszystko, co kłóci się z nimi (tzw. dysonans poznawczy). Stają się przez to jak stado owiec, beczące w rytm ''muzyki'' mediów. 

Straszenie terroryzmem, chorobami bądź kryzysami ma na celu trzymanie mas w kajdanach lęku i zwątpienia!

Zrzućmy klapki z oczu!

Już najwyższy czas obudzić się z tego letargu i wyjrzeć poza kotarę Matrixa! To właśnie za nią, kryje się prawdziwy obraz świata i rzeczywistości w której żyjemy! Ważną częścią tej kotary są właśnie mass media!

Temat na pewno nie został jeszcze wyczerpany. Można by o nim napisać górę książek. Obiecuję, że jeszcze nieraz do niego powrócę.

Wyrzuć telewizor przez okno i spal codzienną gazetę! Przestań karmić się strachem i propagandą! Wyjdź z domu, weź głęboki oddech i wyloguj się z Matrixa! Złap kontakt z naturą, pomedytuj, wycisz się. Nie musisz być szarym, zwykłym człowiekiem!

OTWÓRZ OCZY I ZACZNIJ ŻYĆ! PRZEBUDŹ SWOJĄ ŚWIADOMOŚĆ!15 komentarzy:

 1. Bardzo dobry artykuł, włożyłeś w niego mnóstwo pracy i czasu.
  Wiesz dużo więcej, niż tu napisałeś, masz jakiegoś bloga?
  Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za lekturę,
  Ania

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za miłe słowa, Ania. To jest właśnie mój blog. Do tematu jeszcze powrócę, bo wiem o nim naprawdę sporo. Inaczej bym o nim nie pisał. ☺
  Pozdrawiam!
  Marek

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taaak, reklamy to bajki dla naiwnych. Ludzie muszą się edukować i to szybko.

   Usuń
 4. Dziękuję za ten mądry artykuł. Potwierdził to, co gdzieś pod skórą czułam. Już dwa lata nie oglądam żadnej tv.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobrze robisz! :)
   Dziękuję za miłe słowa.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Super artykuł.Dziękuję👍

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobra robota ;-) wszystko to już wiedziałem ale i tak dobrze napisane. P.s dodam od siebie ze lekarze nie mogą występować występować reklamach więc jak w opisie super pasty na wszystko pojawia się imię i nawizko lekarza to oczywiscie fikcja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też zdaję sobie z tego sprawę, że ci wszyscy ''eksperci'' w reklamach to pic na wodę.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 7. Bardzo dobry i prawdziwy artykuł!!! Dajesz nadzieję, że są jeszcze ludzie myślący, dobrzy obserwatorzy i analitycy, którzy nie znajdą się w obszarze targetu mass mediów :) mass media są za cienkie w uszach w przypadku takich jak my :)

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja polecam www.msm.warszawa.pl - pralnia, która gwarantuje kompleksowe pranie.

  OdpowiedzUsuń

TOP 10