Szybki strzał #1 - toksyczne statyny.

Jak pewnie zauważyliście - aktywność na blogu znów zamarła, za co serdecznie przepraszam. Wrzucam więc dzisiaj krótki ale konkretny post na temat toksycznego działania statyn. Ostatnio sporo siedziałem nad tym tematem i jestem wprost przerażony skalą tego medycznego oszustwa. Mam nadzieję że tym postem rozwieję wątpliwości każdego, który neguje szkodliwość tych leków. Do dzieła!


CZYM SĄ STATYNY?

Są to ekhm... ''leki'', które mają poprzez obniżanie ''złego'' cholesterolu LDL chronić ludzi przed miażdżycą i chorobami serca. Statyny są inhibitorami enzymu wątrobowego o nazwie reduktaza HMG-CoA, który odpowiada za produkcję cholesterolu.

CZY CHOLESTEROL RZECZYWIŚCIE JEST SZKODLIWY?

Nie tylko NIE JEST szkodliwy, ale jest wręcz niezbędny do normalnego funkcjonowania organizmu! Ta kłamliwa teoria (hipoteza lipidowa) ma swoje korzenie w tzw. Studium Siedmiu Krajów autorstwa Ancela Keysa (fizjologa i ekonomisty), które były najzwyczajniej w świecie sfałszowane i kompletnie nierzetelne. Keys odrzucił 15 z 22 krajów które zaprzeczały hipotezie lipidowej. Swoje wyniki opublikował w magazynie Time w 1961 roku. I nagle cholesterol to najgorsze zło! To fałszywe badanie przyniosło opłakane skutki dla zwykłych ludzi... I olbrzymie zyski dla koncernów farmaceutycznych. Jego zalecenia nakazujące wyrzucenie z diety tłuszczów i zwiększenie spożycia olejów roślinnych, margaryny i węglowodanów spowodowały efekt odwrotny do zamierzonego - katastrofalny wzrost wszelkiej maści chorób - cukrzycy, miażdżycy, zawałów, otyłości itd. Pokrótce wspomnę teraz o roli cholesterolu w organizmie:

- wchodzi w skład osłon mielinowych neuronów i jest dla nich paliwem do działania (1/4 mózgu to cholesterol!). Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie receptorów serotoniny w mózgu.
jest potrzebny do syntezy witaminy D3 (odpowiada za to 7-dehydrocholesterol lub inaczej prowitamina D). Dzieje się to przy pomocy promieniowania UVB (290 - 315 nm).
 jest ważnym składnikiem błon komórkowych i mitochondriów (około 50% wszystkich lipidów w komórkach to nic innego jak cholesterol!). Reguluje aktywność ich kanałów jonowych i sprawność receptorów.
- chroni przed infekcjami układu pokarmowego
- jest konieczny do produkcji kwasu żółciowego w wątrobie
- jest prekursorem męskich i żeńskich hormonów płciowych, oraz hormonów kory nadnerczy
- jeden z pośrednich produktów biosyntezy cholesterolu jest skwalen (odkryty w 1906 roku) który pełni w organizmie masę ważnych funkcji - chroni mitochondria komórek wątroby, niszczy nowotwory (min. nerwiaka zarodkowego), reguluje poziom trójglicerydów, uczestniczy w syntezie witaminy D, dotlenia komórki, jest antidotum w przypadku nadużycia lekarstw, wzmacnia układ odpornościowy (wraz z min. omega-3) i chroni skórę przed działaniem wolnych rodników powstałych w wyniku promieniowania UV

Jak sami widzicie - cholesterol jest nam niezbędny do życia. Koniec i kropka! Obniżanie jego poziomu statynami jest wielką głupotą i zamachem na nasze zdrowie! Swoją drogą - dorwałbym w swoje ręce kretynów, którzy namawiają do profilaktycznego stosowania tego świństwa. Osobiście kazałbym zeżreć mu całą paczkę tego specyfiku! Na zdrowie! Takim lekarzom (jak sir Roy Collins!) powinno się odbierać prawo do wykonywania zawodu i wsadzać za kratki! Aha i jeszcze jedno - normy dotyczące cholesterolu nie mają ŻADNYCH podstaw naukowych! U starszych ludzi prawidłowy poziom cholesterolu może wynosić grubo ponad 300!

Warto również wspomnieć, iż ogromna większość badań wskazujących na skuteczność statyn jest finansowana przez koncerny farmaceutyczne. Przykładowo - Scandinavian Simvastatin Survival Study przeprowadzone aż na 4444 pacjentów i opublikowane w 1990 r. w czasopiśmie Lancet, wykazało 30-procentowy spadek śmiertelności ogólnej i aż 42-procentową redukcję ryzyka zgonu z powodu zawału mięśnia sercowego. Wszystko fajnie, do czasu aż nie sprawdzimy źródła finansowania tych badan (źródło). Stoi tam jak byk - badanie sponsorowała firma Merck. Nie muszę chyba mówić co to oznacza... To samo tyczy się badania JUPITER z 2008 roku, które także finansowali producenci statyn. Zaledwie 2 lata później opublikowano trzy artykuły w piśmie Archives of Internal Medicine, które je obaliły (np. Cholesterol lowering, cardiovascular diseases, and the rosuvastatin-JUPITER controversy: a critical reappraisal). 

Dr Okuyama i jego zespół zauważył, iż lwia część badań wskazujących na skuteczność statyn jest niewiarygodna, ponieważ została przeprowadzona przed 2004 rokiem, czyli przed wejściem w życie regulacji, wymagających zgłaszanie wszystkich wyników badań, i tych pozytywnych, i negatywnych!
SKUTKI UBOCZNE ZAŻYWANIA STATYN

Badania wykazały ich około 300! Pierwszą statynę o nazwie lowastatyna wprowadził na rynek koncern Merck w 1987 roku pod nazwą Mevacor. Ok, skoro statyny są tak bardzo pomocne w leczeniu chorób układu krążenia, to czemu liczba chorych na miażdżycę i zawałów serca stale rośnie? Oto lista szkodliwych skutków ubocznych działania statyn:


- zaburzenie syntezy koenzymu Q10, skwalenu i witaminy K2, a co za tym idzie - zwiększone ryzyko chorób układu krążenia, miażdżycy i zawałów oraz niedobory tych składników (i nie tylko)
- impotencja
- zwapnienie tętnic
- hamowanie produkcji selenoproteinaz (np. peroksydaza glutationowa GPX będąca silnym przeciwutleniaczem)
- ogólne osłabienie
- cukrzyca i powikłania sercowo-naczyniowe z nią związane
- zaćma
- silna niewydolność wątroby
- żółtaczka
- wypadanie włosów
- niewydolność nerek
- blokowanie syntezy hormonów kory nadnerczy
- nowotwory (np. rak piersi u kobiet lub rak prostaty u mężczyzn - 86% większe prawdopodobieństwo)
- stopniowe wyniszczanie włókien mięśniowych a nawet rabdomiolizę (szczególnie w reakcji z innymi lekami!)
- zwiększenie ilości wolnych rodników
- uszkodzenia DNA
- niedowłady kończyn i trudności w poruszaniu się
- mrowienie w dłoniach i stopach
- pogorszenie pamięci i dezorientacja

I tak dalej, i tak dalej...

Polecam wam filmy dr. Huberta Czerniaka. Doskonale wyjaśnia on jak to naprawdę jest z tym cholesterolem i statynami.

- Hubert Czerniak TV 18#
- Hubert Czerniak TV 9# (jako dopełnienie wyżej wymienionego filmu)

Moją sąsiadka, pani Janka (już w bardzo sędziwym wieku - ponad 80 lat), dosłownie zza płotu również brała tą truciznę przez wiele lat. Nie dość że posiwiała i powypadała jej znaczna część włosów to jeszcze znacznie pogorszyła jej się pamięć, a ataki dusznicy bolesnej na którą choruje nie tylko nie ustały, ale jeszcze bardziej się nasiliły. Na szczęście przejrzała na oczy i zaprzestała stosowania tego świństwa! Co gorsza, mój wuj Mariusz (chrzestny mojej siostry) również bierze statyny już od dobrych 10 lat. Dopilnuję żeby przejrzał na oczy! Jest potrzebny tu na ziemi, swoim bliskim!

Zapoznajcie się również z następującymi książkami:

Uffe Ravnskov - Cholesterol - naukowe kłamstwo
Walter Hartenbach - Mity o cholesterolu
Michel de Lorgeril - Cholesterol, kłamstwa i propaganda (chyba nie jest dostępna w Polsce)

Ponadto statynom sprzeciwiają się również tacy lekarze jak Peter Langsjoen, wybitny kardiolog z Teksasu, Stephanie Seneff, biofizyk i inżynier z MIT, dr. Duane Graveline (także astronauta!) oraz dr. Okuyama z japońskiego Uniwersytetu Nagoya City, a także wiele innych naukowych autorytetów.

Z całą pewnością jeszcze powrócę do tego zagadnienia. Wymaga ono znacznie szerszego rozwinięcia. Ten artykuł ma na celu pobudzenie waszego głodu wiedzy. Im społeczeństwo będzie bardziej świadome pewnych spraw, tym trudniej będzie mu mącić w głowach! 

Jestem pewien, że statyny skonczą tak jak Vioxx (ok. 100.000 ofiar!), Talidomid czy Mediator (od 500 do 2000 ofiar we Francji)!

Jak to powiedział Mark Twain - łatwiej oszukać człowieka, niż przekonać go że został oszukanym...
Źródła:

http://nowadebata.pl/2011/11/08/statyny-medyczna-pomylka/ 

https://pracownia4.wordpress.com/2016/01/20/statyny-moga-prowadzic-do-stwardnienia-tetnic-schorzenia-ktore-rzekomo-mialy-leczyc-szokujace-wyniki-badan/

https://oczymlekarze.pl/profilaktyka-i-leczenie/1080-statyny-nie-zapobiegaja-chorobom-serca

https://eliza-goslawska.fitness.wp.pl/18999,cholesterol-i-tluszcze-nasycone-czy-slusznie-sie-ich-boimy

https://eliza-goslawska.fitness.wp.pl/19372,propaganda-antycholesterolowa

https://www.wp.pl/?s=eliza-goslawska.fitness.wp.pl/19248,funkcje-cholesterolu-w-organizmie-i-jego-zrodla-pokarmowe&src01=c801b

https://oczymlekarze.pl/profilaktyka-i-leczenie/prezentacje/1247-chcesz-obnizyc-poziom-cholesterolu-statyny-nie-sa-najlepszym-rozwiazaniem highlight=WyJ1ZGFyIiwibW96Z3UiXQ==

http://biotalerz.pl/dr-jerzy-jaskowski-czego-lekarze-mowia-statyny/

https://www.altermedium.pl/wielkie-tluste-klamstwo/


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

TOP 10