Motywatory - część 1.

Witam was. Zaczynam właśnie nową serię postów pt. ''Motywatory''. No co? Skoro są demotywatory, to mogą być też motywatory! 😉 

Znajdziecie tutaj 20 cytatów, okraszone moim skromnym komentarzem, które jak sama nazwa artykułu wskazuje - motywują, ale i inspirują oraz dodają chęci do życia. Postaram się by były one niebanalne, ciekawe, a przede wszystkim mądre. 
Mam jednak do was drobną prośbę nim zaczniecie je czytać - przemyślcie proszę dogłębnie sens tych słów. Zróbcie sobie taką ''małą wielką rozkminę''. Nie każę wam radykalnie zmieniać swojego dotychczasowego życia. Nie! 
Apeluję do was jedynie o chwilę refleksji. Ale pewnie i tak spora część czytających przeczyta ten cały wpis na łapu capu i po dwóch minutach zapomni o wszystkim, biegnąc na złamanie karku przez życiową autostradę...

A może jednak się mylę i kogoś to poruszy? Hmm... Przynajmniej spróbuję. 

No to do dzieła:1.  ''Zajrzyj w siebie! W twoim wnętrzu jest źródło, które nigdy nie wyschnie'' - Marek Aureliusz.

Tym źródłem jesteś Ty sam! Kiedy opanujesz swój umysł i rozwiniesz świadomość tego kim i po co tu jesteś, wejdziesz na zupełnie nowy poziom. Rzeczy, które dotychczas były dla Ciebie niemożliwe, staną się możliwe. Rozbłyśnie w Tobie boska cząstka! Staniesz się nową, lepszą wersją samego siebie!

2. ''Nasze życie jest takim, jakim uczyniły je nasze myśli''. - Marek Aureliusz.

Z tym faktem nawet nie ma co dyskutować. Jeśli cały czas będziesz się karmił myślami, jaki to jesteś do dupy, że życie jest do dupy i w ogóle wszystko jest beznadziejne, to tak właśnie będzie! Jak krzykniesz, tak echo Ci odpowie! Prawdziwą moc sprawczą mają jednak uczucia, więc ważne jest, abyś się nie utożsamiał z złymi myślami! Masz w sobie wielką moc! Możesz dzięki niej uczynić swoje życie albo rajem albo piekłem. Wybór należy do Ciebie!

3.  ''Nie zadowalaj się opowieściami o tym, jak życie ułożyło się innym ludziom. Rozwijaj własny mit.'' - Rumi.

Ten cytat szczególnie mi się podoba! No właśnie! Po co masz ciągle słuchać, że ktoś osiągnął to czy tamto? Po co masz ciągle myśleć, że jesteś gorszy od tych co sięgają szczytów? Trzaśnij ręką w stół i krzyknij: ''teraz kolej na mnie!'' Rozwiń własną, niepowtarzalną legendę! Niech teraz inni o Tobie gadają! Do roboty!

4. "Ludzie, którzy nie mają problemów to ludzie martwi. Dzień twojej śmierci będzie dniem bez problemów." - Nikodem Marszałek.

Dobrze powiedziane! Kiedyś zostawiłem komórkę w taksówce i bardzo się zezłościłem. Gdy opowiedziałem wszystko mojemu wujowi, on odpowiedział mi tak: ''żywemu - każdemu, umarłemu - żadnemu''. 
Nie niszczmy sobie humoru i zdrowia przez bzdety!!!

5. ''Denerwować się, to znaczy mścić się na swoim zdrowiu za głupotę innych''. - Ernest Hemingway.

Wkurzasz się, bo ktoś ciągle wyprowadza Cię z równowagi? Taaak, wiem coś o tym... 
Mam propozycję: Gdy któregoś razu ten ktoś znów będzie chciał Cię zdenerwować, zrób mu na złość i odpowiadaj mu spokojnym tonem, niczym urzędnik. Nie daj się ponieść emocjom! Możesz też (jeśli jesteś dość silny) traktować go jak powietrze. Po pewnym czasie delikwent albo odpuści albo cała zła energia, którą chciał Cię zarazić uderzy właśnie w niego! 
Na takich ludzi trzeba mieć dobrą taktykę! 

6. "Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem". - Nick Vujicic.

Zaznaczam że człowiek, który wypowiedział te słowa nie ma ani rąk ani nóg!!! 

7. ''Nic nas tak bardzo nie okłamuje, jak nasz własny osąd”.  Leonardo Da Vinci.

Sądzisz, że nie możesz żyć szczęśliwie i dostatnie? Sądzisz, że nie zasługujesz, by być kimś wyjątkowym? Sądzisz, że cały ten świat jest przeciwko Tobie? Sądzisz, że ten czy tamten jest zły, chciwy czy fałszywy? 
Mam dla ciebie wiadomość - każda opinia jest subiektywna! Powstaje na podstawie osobistych przekonań, doświadczeń, wiedzy i emocji.
Twoje przekonania i osądy wpędzają Cię w pułapkę! Musisz mieć świadomość, że one odzwierciedlają rzeczywistość w której żyjesz!
TO TY DECYDUJESZ O TYM, JAKA BĘDZIE DLA CIEBIE RZECZYWISTOŚĆ! MOŻE BYĆ POZYTYWNA LUB NEGATYWNA, JASNA LUB CIEMNA, PIĘKNA LUB OKROPNA! CO WYBIERASZ?

8. ''Ten kto idzie dalej za tłumem, nie dojdzie dalej niż tłum. Ten kto idzie sam, dotrze w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł''. - Albert Einstein.

Utartymi ścieżkami łatwiej się idzie, czyż nie? Nuuuda! Ty zrób inaczej. Stwórz własną drogę! Jedyną w swoim rodzaju! Wielu już tak zrobiło i dziś są legendami!
Zostań jedną z nich!!! 

9. ''Szczęśliwi ci, którzy widzą piękno w miejscach zwykłych, tam gdzie inni niczego nie widzą! Wszystko jest piękne, wystarczy tylko umieć dobrze spojrzeć''.- Camille Pisarro.

W tym też jest dużo racji! Jeśli człowiek zrozumie, że wszystko wokół niego, włącznie z nim samym, jest manifestacją Boga, to nawet w zwykłym polnym kamieniu dostrzeże coś pięknego!10. ''Człowiek sukcesu to ktoś, kto potrafi zbudować solidne fundamenty z cegieł, którymi inni w niego rzucają''. - David Brinkley.

Ludzie lubią kopać pod sobą dołki - taka jest niestety prawda... Umiejętność przekuwania porażek w sukcesy jest nie lada sztuką! Ale czy warto się tym zniechęcać? Absolutnie nie!
Rób swoje! Doprowadź swoich wrogów do rozpaczy!

11. ''Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie''. - Mahatma Gandhi.

Bardzo mądre słowa! Mówiąc prościej - pragniesz zmiany na lepsze? To dąż do niej! Zostaw po sobie jakiś ślad! Pamiętaj - każdy Twój czyn, nawet najmniejszy, odbije się echem we wszechświecie i prędzej czy później powróci do Ciebie. Materialnie lub niematerialnie...

12. ''Nie proś świata, aby się zmienił. To Ty zmień się pierwszy.'' - Anthony de'Mello.

Czekanie aż świat zmieni się dla Ciebie, jest jak czekanie na Godota. Nie doczekasz się! Jeśli nie zaczniesz zmian od siebie, a będziesz oczekiwał że przyjdą one same, to zapewniam Cię, że nic a nic się nie zmieni. Prędzej zamienisz się w kupkę kości...

13. ''Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność.'' - Konfucjusz.

Mówiąc po polsku - spróbuj rozsiewać wokół Siebie dobro, zamiast przeklinać zło.

14. ''Korzystaj z tego dnia. Jutro jeszcze dniem nie jest.'' - Horacy.

Tylko żyjąc w tu i teraz, możesz wpływać na swoją przyszłość. Przeszłość olej sikiem prostym, bo jej już nie zmienisz, choćbyś i stawał na rzęsach. Zachowaj w swojej pamięci tylko te wspomnienia, które były dobre i pozytywne. Złe puść w mgłę zapomnienia. Wiem, to cholernie trudne, ale możliwe. 

15. ''Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.'' - Ernest Hemingway.

Czasem warto mieć sklerozę... 😉😏

16. ''Często przyczyną śmierci jest lęk przed śmiercią.'' - Seneka. 

Dlaczego masz całe życie żyć w strachu, hm? Co Ci to da, poza tym że je sobie zmarnujesz? Śmierć jest nieodłączną częścią życia. Pogódź się z tym, odetchnij pełną piersią i spełniaj marzenia! Nie patrz na zegar i nie rozmyślaj ile jeszcze zostało Ci czasu! Żyj!!! 

17. ''Bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.'' - Dickens Charles.

Pieniądze nie są jedyną miarą bogactwa, a ten któremu żal jest dać złotówkę swojemu dziecku na lizaka, samemu mając miliony na koncie jest tak naprawdę biedakiem. Duchowym biedakiem!

18. ''Każdy człowiek może zbłądzić, uparcie trwa w błędzie tylko głupi.'' - Cyceron.

W pełni się z tym zgadzam! Jeśli ktoś dalej brnie w bagno mimo to, że coraz bardziej śmierdzi, to znak, że jest głupcem nie zdającym sobie sprawy, iż to bagno albo go pochłonie albo udusi się od jego smrodu... 
Ach, ta ludzka natura...

19. ''Jeżeli chcesz kochać świat, zbawiać go i karmić, to wspaniale. Lecz najpierw pokochaj i nakarm siebie.'' - Stuart Wilde.

Budowanie domu nie zaczyna się od dachu, tak samo też budowanie lepszego świata nie zaczyna się od zmieniania całej ludzkości. Zacznij od fundamentu - czyli od siebie!

20. ''Tysiącmilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku'' - Konfucjusz.

Anna Jantar śpiewała kiedyś: ''Najtrudniejszy pierwszy krok, zanim innych zrobisz sto''. Oooo tak... Najciężej jest zacząć. Nieważne czy chodzi tu o napisanie pierwszego wpisu na blogu czy o pierwsze przemówienie do szerszej publiczności. Najgorzej jest zawsze na początku. Potem, gdy zdobędziesz wiedzę i doświadczenie, będzie już dużo łatwiej.
Najpierw zrób TEN PIERWSZY krok! Potem możesz zrobić drugi, trzeci, piąty, dziesiąty, setny itd. 
Aż do wielkiego sukcesu...

KONIEC.

No to pobawiłem się w coacha. I jak? Wyszło mi? Ocenę pozostawiam wam.

Mądre, głębokie cytaty potrafią niesamowicie zmotywować i zainspirować. Trzeba jednak wziąć je sobie do serca. 
Mam nadzieję, że dodały wam one siły i energii do działania!

Już wkrótce, na łamach tego bloga pojawią się kolejne części ''Motywatorów''. 
Dziękuję za uwagę! 
Cześć!Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

TOP 10